contact@avocatlegal.com 22, rue de Lafayette, 78000 Versailles +33 (1) 39 02 37 74

Francuskie prawo spółek

Wejście Polski do Unii Europejskiej było krokiem milowym w rozwoju gospodarki. Jednym z najważniejszych kierunków ekspansji polskich firm jest Francja – strategicznie rozmieszczony, dynamicznie rozwijający się kraj z doskonałą bazą przemysłową i usługową. Rodzimi przedsiębiorcy zaczęli nawiązywać relacje z francuskimi firmami, tworząc nowe podmioty w formie spółek.

Francuskie prawo wyodrębnia trzy główne rodzaje spółek – SARL, SNC, EURL oraz SAS. W ich ramach może działać każdy obywatel Unii Europejskiej. Otwarty rynek i możliwość rozwijania swojej działalności na zagranicznym rynku pociąga za sobą wzrost zapotrzebowania na usługi prawnicze. Francuskie prawo spółek różni się od przepisów obowiązujących w Polsce, co może być źródłem wątpliwości i wielu problemów formalnych.

Wszystkim osobom stojącym przed wyzwaniem założenia swojej firmy, wejścia na nowy rynek czy nawiązania relacji biznesowych z francuskimi kontrahentami z pomocą przychodzi kancelaria prawnicza AVOCATLEGAL.

AVOCATLEGAL – francuskie prawo spółek bez tajemnic

Wkroczenie na francuski rynek, chęć kupna udziałów we francuskiej spółce, zmiana lub sporządzenie umowy pociąga za sobą wiele pytań, konieczność poprawnej interpretacji przepisów i znalezienia odpowiednich rozwiązań prawnych.

Eksperci tworzący kancelarię prawną AVOCATLEGAL pomogą sprawnie i bez stresu przejść przez cały proces. Doświadczeni adwokaci i radcy prawni od lat odnoszący sukcesy zawodowe od podszewki znają francuskie prawo spółek oraz polskie przepisy, co znacząco usprawnia współpracę z klientami obu narodowości.

Francuskim prawem spółek zajmujemy się kompleksowo. Służymy pomocą podczas sporządzania dokumentów, pomagamy zinterpretować przepisy, doradzamy optymalne rozwiązania spornych kwestii oraz reprezentujemy klientów na sali sądowej.

Zapraszamy Państwa do współpracy z naszą kancelarią.

AVOCATLEGAL to efektywność działania i reaktywność
Powierzając kancelarii AVOCATLEGAL polsko-francuskie sprawy prawne, nasi klienci mają zawsze gwarancję uzyskania jasnych i zrozumiałych porad prawnych dotyczących francuskiego prawa lub francuskich spraw spornych.